Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    1  2  3  4  5    » 

Muflon - nie taka znów dzika owca
Romuald Mikusek
data: 2014-04-30
Biorąc się za tekst o muflonie, który miał uzupełnić obraz tych zgrabnych zwierząt zarejestrowany dzięki fotopułapce, myślałem, że będzie to krótki opis obcego gatunku dzikiej owcy zamieszkującej nasze lasy, zagrożonej wyginięciem w swoich rodzinnych stronach. Życie - a może raczej dociekliwość naukowców – spłatały jednak małego figla

Czytaj więcej»

Ochrona zagrożonych gatunków ptaków w Karpatach Zachodnich
Romuald Mikusek
data: 2014-02-11
Ptaki można chronić na różny sposób. Jednym z nich jest próba minimalizowania skutków działań człowieka poprzez uzupełnianie tych elementów, które okazują się być wiążące dla ich egzystencji. To właśnie robiliśmy w Karpatach w latach 2011-2013, skupiając się na udostępnianiu miejsc lęgowych gatunkom rzadkim i zagrożonym.

Czytaj więcej»

Piękny kubek "Orły"
polskaprzyroda.pl
data: 2014-01-27
Piękna akwarela, która powstawała wiele godzin. Udało nam się pokazać to wszystko na jednym, wyjątkowym kubku.

Czytaj więcej»

"Obrazy natury - Dzień dobry"
K&T
data: 2013-03-02
Złota godzina - szczególny moment dla każdego fotografa i filmowca. Najlepsze światło do uchwycenia piękna natury, które potrafi zmienić zwykłe miejsca w zaczarowane i magiczne...

Czytaj więcej»

Wiosna pod znakiem włochatki
Grzegorz Leśniewski
data: 2013-03-02
Włochatka to jedna z naszych najmniejszych sów. Choć prowadzi skryty, typowo nocny tryb życia, nie jest tak rzadka jak dawniej sądzono. Ta wiosna była szczególnie owocna w spotkania z tą sympatyczną sową, również dla mnie.

Czytaj więcej»

Wilcze gniazdo
Romuald Mikusek
data: 2013-03-02
Wilczych gniazd znajduje się co roku kilka w różnych częściach Polski, więc to o którym piszę może być tylko kolejnym, szczęśliwym trafem. Parę rzeczy sprawia jednak, że było to spotkanie wyjątkowe, nie tylko dla mnie, ale także dla poznania gatunku w ogóle. To kolejny dowód na niebywałą inteligencję tego drapieżnika, która przejawia się m.in. w plastyczności zachowań.

Czytaj więcej»

"Zimnym okiem automatu"
polskaprzyroda.pl
data: 2013-03-02
Zapraszamy na wyjątkowy film Mariusza Nędzyńskiego, zrealizowany na podstawie zdjęć z fotopułapek, przedstawiający rzadkie gatunki zwierząt i ich zachowania w naturalnym środowisku. Zobaczmy karpacką puszczę z perspektywy jakiej dotąd nie znaliśmy.

Czytaj więcej»

Zatrzymane na kartce papieru...
Przemek Kumorek
data: 2013-03-02
Przyrodę można uwiecznić na wiele sposobów. Fotografia, film, dźwięk - to wszystko wymaga odpowiedniego sprzętu, dużego doświadczenia i przede wszystkim szczęścia. Jest jeszcze rysunek, gdzie wystarczy tylko kartka papieru i ołówek, ale za to potrzebny jest prawdziwy talent.

Czytaj więcej»

Cisza
Radosław Kaźmierczak
data: 2013-03-02
Niewiele pozostało już dzikich i nieskażonych cywilizacją miejsc, zwłaszcza w Europie. My mamy Dzikie Cuda Polski, których przykładem mogą być m.in. Bieszczady...

Czytaj więcej»

Uchwycić nieuchwytne
Marek Bzowski
data: 2013-03-02
Dzikie zwierzęta obawiają się ludzi. Zrobienie im zdjęcia z niewielkiej odległości jest wręcz niemożliwe. Dlatego postanowiłem skonstruować urządzenie, które pozwoli przełamać tą barierę.

Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł