Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    1  2  3  4  5    » 

Uchwycić nieuchwytne
Marek Bzowski
data: 2013-03-02
Dzikie zwierzęta obawiają się ludzi. Zrobienie im zdjęcia z niewielkiej odległości jest wręcz niemożliwe. Dlatego postanowiłem skonstruować urządzenie, które pozwoli przełamać tą barierę.

Czytaj więcej»

Karpackie buczyny
Marcin Scelina
data: 2013-03-02
Buk zwyczajny jest jednym z najpiękniejszych rodzimych drzew. Jasnoszare, gładkie pnie wraz z soczyście zielonymi, a jesienią miedzianymi liśćmi znane są wszystkim miłośnikom górskich wędrówek. To właśnie przez lasy bukowe zdominowane jest karpackie piętro regla dolnego, w którym zaczyna się większość szlaków i ścieżek prowadzących w wyższe partie gór.

Czytaj więcej»

Oko w oko z bączkiem
Hubert Gajda
data: 2013-03-02
Bączek to nasza najmniejsza czapla. Puchalski nazywał je „gapami”, ale to określenie nie do końca do nich pasuje. Te zmiennokształtne ptaki potrafią niesamowicie zlać się z otoczeniem, będąc obok bąka jednymi z najbardziej skrytych ptaków nadwodnej roślinności. To właśnie ich skrytość i skąpa ilość materiałów na ich temat skłoniła mnie, by zająć się tym gatunkiem.

Czytaj więcej»

Niezwykła historia jednego żurawia
Mariola Stefanik
data: 2012-11-11
Żuraw … jeden z największych ptaków Europy … dostojny i charyzmatyczny … Chociaż nie należy do najrzadszych i trudno mi policzyć wszystkie własne obserwacje tego gatunku, to zawsze spotkanie z nim wywołuje u mnie szczególny rodzaj wzruszenia … Myślę, że każdy miłośnik ptaków, który widzi w nich coś więcej niż obiekt badań, ma podobne wrażenia. Ale historia, którą chcę opowiedzieć, ma jeszcze dodatkowy wymiar...

Czytaj więcej»

Jubileuszowy zjazd LTO.
polskaprzyroda.pl
data: 2012-11-05
W dniach 24 i 25 listopada odbędzie się jubileuszowy zjazd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Zachęcamy do zapoznania się z programem.

Czytaj więcej»

Obóz obrączkarski - Stary Sącz.
Przemek Kumorek
data: 2012-10-07
W miejscu, gdzie od wieków spotykają się Poprad i Dunajec, dwie piękne, górskie rzeki odbył się kolejny obóz obrączkarski, zorganizowany prze Fundację Wpierania Inicjatyw Ekologicznych.

Czytaj więcej»

"Mokry świat"
polskaprzyroda.pl
data: 2012-08-27
Kolejny film Mariusza Nędzyńskiego. Zapraszamy!

Czytaj więcej»

Lasy Sobiborskie
Marcin Stańczyk
data: 2012-08-24
Polesie. To słowo działa na wyobraźnię wielu ludzi. Także moją. Do tej krainy przylgnęły takie przydomki jak tajemnicza, egzotyczna, odludna, dzika...

Czytaj więcej»

"Obrazy natury - Kolejny zwykły dzień na polanie".
K&T
data: 2012-08-19
Kolejny zwykły dzień na polanie. Może zabrzmi to banalnie, ale właśnie ten codzienny rytm życia może być fascynujący...

Czytaj więcej»

"Obrazy natury - Tańczący z lisami"
K&T
data: 2012-08-12
Godzina trzecia nad ranem. Wypiłem kubek kawy na rozbudzenie i poszedłem w miejsce, które wcześniej przygotowałem. Ukryty w ścianie lasu, głęboko w czatowni, siedziałem kilka godzin...

Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com