Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    1  2  3  4  5    » 

Dwa miesiące z polską przyrodą.
Przemek Kumorek
data: 2012-08-01
Minęły dwa miesiące od uruchomienia i opublikowania pierwszych artykułów na portalu POLSKAPRZYRODA.PL Czas na krótkie podsumowanie tego okresu.

Czytaj więcej»

Szczudłonogi w Wielkopolsce
Tomasz Skorupka
data: 2012-07-30
Szczudłaki i szablodzioby sporadycznie pojawiają się w Polsce na przelotach, a wyjątkowo rzadko przystępują do lęgów. W ciągu ostatnich 20 lat odnotowano zaledwie kilka takich przypadków. Cieszy więc, że w tym roku oba te gatunki upodobały sobie Wielkopolskę.

Czytaj więcej»

"Obrazy natury... Z głową w chmurach"
K&T
data: 2012-07-29
Żurawie to symbol początku i końca kolejnego cyklu w przyrodzie. Gdy przylatują, niosą ze sobą zapach wiosny. Gdy odlatują, zostawiają żal i smutek. Najważniejsze jednak jest to, że zawsze wracają...

Czytaj więcej»

Fotopułapki - kolejna odsłona
Mariusz Nędzyński
data: 2012-07-23
Mariusz Nędzyński – leśnik z zawodu i filmowiec z zamiłowania. Obrazy, których jest świadkiem, gromadzi od lat w swojej rozrastającej się filmotece. Już za kilka dni podzieli się z nami nigdzie niepublikowanym materiałem filmowym pochodzącym z fotopułapek, które ukrywa w sobie tylko znanych, bieszczadzkich ostępach…

Czytaj więcej»

"Obrazy natury... Nad strumykiem"
K&T
data: 2012-07-22
To pierwsza część serii składającej się z krótkich filmów ukazujących piękno polskiej przyrody. Autorzy cyklu przemierzają różne środowiska, mniej lub bardziej dostępne, często tuż obok nas.

Czytaj więcej»

Lulecznica
Marcin Scelina
data: 2012-07-16
Od dzieciństwa wiosenne spacery po łęgach i zboczowych lasach w dolinie Sanu kojarzą mi się z lulecznicą kraińską. Tą tajemniczą roślinę poza Bieszczadami, gdzie występuje najliczniej, możemy również spotkać na Podkarpaciu, a pojedyncze stanowiska zlokalizowane są w Pieninach.

Czytaj więcej»

"Obrazy natury"
K&T
data: 2012-07-16
Codziennie obserwujemy piękne zjawiska i spektakle w przyrodzie. Często próbujemy zatrzymać te chwile na dłużej. Obrazy i dźwięki natury uzupełniają się tworząc spójną całość. Właśnie to chcemy pokazać...

Czytaj więcej»

Fotopułapki
Romuald Mikusek
data: 2012-07-11
Przyrodnicy dostali do rąk niesamowite narzędzie - fotopułapki. Dzięki nim możemy monitorować dane miejsce przez całą dobę bez względu na panujące warunki.

Czytaj więcej»

Młode wilki
Sławomir Wojtczak
data: 2012-07-09
Zdjęcie dokumentacyjne, zwłaszcza ze spotkania z wilkami, ma ogromną wartość... W jakich okolicznościach powstało i jak wielkie szczęście miał nasz bohater? Krótka pogawędka ze Sławkiem Wojtczakiem...

Czytaj więcej»

Koncert o brzasku...
Przemek Kumorek
data: 2012-07-08
Kraków, rok 1997, ulica Bracka, antykwariat. Właśnie trzymam w ręku książkę z 1931 roku "Nasz las", którą koniecznie musiałem kupić. Siadam na ulicy i zaczynam czytać rozdział "Koncert o brzasku". Przestaję słyszeć gwar miasta, znikam gdzieś w borze sosnowym...

Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com