Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    2  3  4  5  6    » 

Dudkowe zaloty
Marcin Lenart
data: 2012-07-02
Od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem słynne zdjęcie dudków Grzegorza Leśniewskiego, zacząłem marzyć o tym, aby uwiecznić podobną chwilę z życia tych ptaków.

Czytaj więcej»

Wschody i zachody
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-07-02
Wschody i zachody Słońca to momenty często fotografowane, i nie ma się co dziwić, bo spektakle kolorystyczne jakie im towarzyszą są niezastąpione.

Czytaj więcej»

Przybysz z Kaukazu
Barbara Kudławiec
data: 2012-06-30
Barszcz Sosnowskiego nie jest rośliną rodzimą, ale z racji dużych rozmiarów i łatwemu rozmnażaniu stał się nierzadkim elementem polskiego krajobrazu. Kiedyś uprawiany, teraz zwalczany z powodu negatywnego wpływu na rodzime gatunki i siedliska.

Czytaj więcej»

Ślady ludzkiego bytu
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-29
W krajobrazie nie tylko można dostrzec dziką przyrodę, samotne drzewa czy leśne ostępy, ale także ślady ludzkiego bytu na dzikich i odległych terenach, do których dziś wracamy tylko w celach turystycznych. Kiedyś ten kawałek dzikiej ziemi dla ludzi był całym życiem.

Czytaj więcej»

Zimową porą w Bieszczadach.
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-26
Skrajnie niskie temperatury, wiatr, śnieg, marznąca mgła zmieniająca się w szadź.. To wszystko w blasku słońca powoduje, że Bieszczady zimową porą zmieniają się w iście baśniową krainę.

Czytaj więcej»

Złotogłów
Marcin Scelina
data: 2012-06-24
Przełom czerwca i lipca to czas, gdy rozkwita wiele roślin. To również pora kiedy kwitnie chyba najpiękniejsza nasza roślina lilia złotogłów.

Czytaj więcej»

Zmiana pokoleń
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-23
Choć minęło już 8 lat od wykonania tego zdjęcia, zawsze wracam do niego z wielkim sentymentem i to nie koniecznie dlatego, że udało mi się uwiecznić rzadki moment dudkowych zalotów, ale przede wszystkim z tego powodu, że było to jedno z pierwszych moich zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym.

Czytaj więcej»

Pocztówka z wakacji
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-22
Piaśnickie łąki, ciągnące się na niewielkim odcinku wzdłuż wybrzeża Bałtyku, to miejsce, gdzie zawsze można liczyć na ciekawe spotkanie z sarną. Od wielu lat chętnie spędzam tu urlop wraz z rodziną. Również w tym roku się nie zawiodłem. Spotkanie było umówione już pierwszego poranka :-). Jestem ciekaw, co przyniosą kolejne dni. Do zobaczenia!

Czytaj więcej»

Kochajmy las
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-20
Polski las to miejsce, gdzie najczęściej uciekam przed codziennymi problemami. To w nim czuje się swobodnie i błogo a szum liści i śpiew dzikich ptaków sprawia, że świat pozostawiony na skraju lasu, nie istnieje.

Czytaj więcej»

Marzenia się spełniają!
Przemek Kumorek
data: 2012-06-14
Zawsze marzyłem o tym, żeby zobaczyć na wolności tokującego głuszca, dzikiego wilka, niedźwiedzia i rysia. Tylko ten ostatni pozostaje nadal marzeniem. Ale i tak go dopadnę lub on mnie, gdzieś w puszczy...

Czytaj więcej»

 «    2  3  4  5  6    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł