Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    2  3  4  5  6    » 

Paradoks zająca
Piotr Pukos
data: 2012-07-04
Paradoksem nazywamy twierdzenie, w zasadzie logiczne, jednak prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. Paradoksem jest, że wszyscy Polacy znają ojczystą przyrodę. Jest to w miarę prawdziwe, jeśli chodzi o skojarzenia. Można tu śmiało pominąć wymogi rozpoznawania owadów, ryb, roślin, a nawet gatunków drzew, bo to trudniejsza materia. No, ale jeśli powie się: bocian, kret, sarna albo zając, to przecież każdy wie, jak one wyglądają, czyli że je zna. Czy aby na pewno?

Czytaj więcej»

Dudkowe zaloty
Marcin Lenart
data: 2012-07-02
Od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem słynne zdjęcie dudków Grzegorza Leśniewskiego, zacząłem marzyć o tym, aby uwiecznić podobną chwilę z życia tych ptaków.

Czytaj więcej»

Wschody i zachody
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-07-02
Wschody i zachody Słońca to momenty często fotografowane, i nie ma się co dziwić, bo spektakle kolorystyczne jakie im towarzyszą są niezastąpione.

Czytaj więcej»

Przybysz z Kaukazu
Barbara Kudławiec
data: 2012-06-30
Barszcz Sosnowskiego nie jest rośliną rodzimą, ale z racji dużych rozmiarów i łatwemu rozmnażaniu stał się nierzadkim elementem polskiego krajobrazu. Kiedyś uprawiany, teraz zwalczany z powodu negatywnego wpływu na rodzime gatunki i siedliska.

Czytaj więcej»

Ślady ludzkiego bytu
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-29
W krajobrazie nie tylko można dostrzec dziką przyrodę, samotne drzewa czy leśne ostępy, ale także ślady ludzkiego bytu na dzikich i odległych terenach, do których dziś wracamy tylko w celach turystycznych. Kiedyś ten kawałek dzikiej ziemi dla ludzi był całym życiem.

Czytaj więcej»

Zimową porą w Bieszczadach.
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-26
Skrajnie niskie temperatury, wiatr, śnieg, marznąca mgła zmieniająca się w szadź.. To wszystko w blasku słońca powoduje, że Bieszczady zimową porą zmieniają się w iście baśniową krainę.

Czytaj więcej»

Złotogłów
Marcin Scelina
data: 2012-06-24
Przełom czerwca i lipca to czas, gdy rozkwita wiele roślin. To również pora kiedy kwitnie chyba najpiękniejsza nasza roślina lilia złotogłów.

Czytaj więcej»

Zmiana pokoleń
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-23
Choć minęło już 8 lat od wykonania tego zdjęcia, zawsze wracam do niego z wielkim sentymentem i to nie koniecznie dlatego, że udało mi się uwiecznić rzadki moment dudkowych zalotów, ale przede wszystkim z tego powodu, że było to jedno z pierwszych moich zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym.

Czytaj więcej»

Pocztówka z wakacji
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-22
Piaśnickie łąki, ciągnące się na niewielkim odcinku wzdłuż wybrzeża Bałtyku, to miejsce, gdzie zawsze można liczyć na ciekawe spotkanie z sarną. Od wielu lat chętnie spędzam tu urlop wraz z rodziną. Również w tym roku się nie zawiodłem. Spotkanie było umówione już pierwszego poranka :-). Jestem ciekaw, co przyniosą kolejne dni. Do zobaczenia!

Czytaj więcej»

Kochajmy las
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-20
Polski las to miejsce, gdzie najczęściej uciekam przed codziennymi problemami. To w nim czuje się swobodnie i błogo a szum liści i śpiew dzikich ptaków sprawia, że świat pozostawiony na skraju lasu, nie istnieje.

Czytaj więcej»

 «    2  3  4  5  6    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com