Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
 «    2  3  4  5  6    » 

Dudkowe zaloty
Marcin Lenart
data: 2012-07-02
Od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem słynne zdjęcie dudków Grzegorza Leśniewskiego, zacząłem marzyć o tym, aby uwiecznić podobną chwilę z życia tych ptaków.

Czytaj więcej»

Wschody i zachody
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-07-02
Wschody i zachody Słońca to momenty często fotografowane, i nie ma się co dziwić, bo spektakle kolorystyczne jakie im towarzyszą są niezastąpione.

Czytaj więcej»

Przybysz z Kaukazu
Barbara Kudławiec
data: 2012-06-30
Barszcz Sosnowskiego nie jest rośliną rodzimą, ale z racji dużych rozmiarów i łatwemu rozmnażaniu stał się nierzadkim elementem polskiego krajobrazu. Kiedyś uprawiany, teraz zwalczany z powodu negatywnego wpływu na rodzime gatunki i siedliska.

Czytaj więcej»

Ślady ludzkiego bytu
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-29
W krajobrazie nie tylko można dostrzec dziką przyrodę, samotne drzewa czy leśne ostępy, ale także ślady ludzkiego bytu na dzikich i odległych terenach, do których dziś wracamy tylko w celach turystycznych. Kiedyś ten kawałek dzikiej ziemi dla ludzi był całym życiem.

Czytaj więcej»

Zimową porą w Bieszczadach.
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-26
Skrajnie niskie temperatury, wiatr, śnieg, marznąca mgła zmieniająca się w szadź.. To wszystko w blasku słońca powoduje, że Bieszczady zimową porą zmieniają się w iście baśniową krainę.

Czytaj więcej»

Złotogłów
Marcin Scelina
data: 2012-06-24
Przełom czerwca i lipca to czas, gdy rozkwita wiele roślin. To również pora kiedy kwitnie chyba najpiękniejsza nasza roślina lilia złotogłów.

Czytaj więcej»

Zmiana pokoleń
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-23
Choć minęło już 8 lat od wykonania tego zdjęcia, zawsze wracam do niego z wielkim sentymentem i to nie koniecznie dlatego, że udało mi się uwiecznić rzadki moment dudkowych zalotów, ale przede wszystkim z tego powodu, że było to jedno z pierwszych moich zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym.

Czytaj więcej»

Pocztówka z wakacji
Grzegorz Leśniewski
data: 2012-06-22
Piaśnickie łąki, ciągnące się na niewielkim odcinku wzdłuż wybrzeża Bałtyku, to miejsce, gdzie zawsze można liczyć na ciekawe spotkanie z sarną. Od wielu lat chętnie spędzam tu urlop wraz z rodziną. Również w tym roku się nie zawiodłem. Spotkanie było umówione już pierwszego poranka :-). Jestem ciekaw, co przyniosą kolejne dni. Do zobaczenia!

Czytaj więcej»

Kochajmy las
Radosław Kaźmierczak
data: 2012-06-20
Polski las to miejsce, gdzie najczęściej uciekam przed codziennymi problemami. To w nim czuje się swobodnie i błogo a szum liści i śpiew dzikich ptaków sprawia, że świat pozostawiony na skraju lasu, nie istnieje.

Czytaj więcej»

Marzenia się spełniają!
Przemek Kumorek
data: 2012-06-14
Zawsze marzyłem o tym, żeby zobaczyć na wolności tokującego głuszca, dzikiego wilka, niedźwiedzia i rysia. Tylko ten ostatni pozostaje nadal marzeniem. Ale i tak go dopadnę lub on mnie, gdzieś w puszczy...

Czytaj więcej»

 «    2  3  4  5  6    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł