Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
Do ZOObaczenia we Wrocławiu!
data: 2016-10-26     dodał:

Wrocławskie zoo na dobre zagościło w światowej czołówce ogrodów zoologicznych. 2 lata po otwarciu spektakularnego Afrykarium liczba odwiedzających wciąż rośnie, a w tym sezonie ogród stał się najchętniej odwiedzaną biletowaną atrakcją w Polsce. Zoo wykorzystuje sukces do dalszego rozwoju, m.in. poszerzając swoją ofertę edukacyjną, organizując specjalne akcje eventowe i jeszcze mocniej angażując się w ochronę gatunków zagrożonych.

 


Czytaj więcej»

ZOO Wrocław: powiększyła się żubrza rodzina!
data: 2016-09-30     dodał:

Waży ponad 17 kg , ma 80 cm wysokości i intrygujące imię. Powolniak – bo tak się nazywa – to najmłodszy członek liczącej już 5 sztuk żubrzej rodziny z wrocławskiego zoo. Przyszedł na świat w poniedziałek 19 września.


Czytaj więcej»

Apel ZOO Wrocław: ratujmy nosorożce
data: 2016-09-21     dodał:

Po tragicznej powodzi, która w lipcu nawiedziła Park Narodowy Kaziranga w Indiach, stawiając pod znakiem zapytania los żyjących tam nosorożców, wrocławskie zoo zaangażowało się w akcję pomocy. W czwartek 22 września, w Światowy Dzień Nosorożca, zaprasza inne polskie ogrody zoologiczne, by włączyły się w ratowanie zagrożonych mieszkańców Kazirangi.


Czytaj więcej»

Eko Odkrywcy już po raz czwarty
data: 2016-09-09     dodał:

Wystartowała już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska naturalnego. Zwycięzcy otrzymają granty pieniężne z przeznaczeniem na realizację zgłoszonych projektów ekologicznych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest zastosowanie technologii w nauce przyrody i ochronie środowiska.


Czytaj więcej»

W ekologicznej taksówce z Chopinem
data: 2016-08-16     dodał:

Do końca sierpnia osoby podróżujące ekologicznymi taksówkami EcoCar mogą posłuchać podczas jazdy muzyki Fryderyka Chopina. Akcja promująca twórczość kompozytora towarzyszy 12. Międzynarodowemu Festiwalowi „Chopin i jego Europa”.


Czytaj więcej»

Biologia Campbella. Najpopularniejsza na świecie książka do nauki o przyrodzie!
data: 2016-04-21     dodał:

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE


Czytaj więcej»

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 3
data: 2015-12-23     dodał:

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko Odkrywcy, w której wzięło udział blisko 120 placówek z całej Polski. Granty finansowe o łącznej wartości 30 tys. zł trafiły do 10 zespołów, których projekty badawcze internauci uznali za najciekawsze. Nagrodę dodatkową w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę otrzymał Zespół Szkół we Wrzosowej.


Czytaj więcej»

Więcej czasu dla Eko Odkrywców
data: 2015-11-09     dodał:

Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu grantowego Eko Odkrywcy został przedłużony. Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe mogą rejestrować swoje ekologiczne projekty do 23 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 000 zł.


Czytaj więcej»

Nadchodzą Eko Odkrywcy 3
data: 2015-09-03     dodał:

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.


Czytaj więcej»

Ogólnopolska bociania infolinia
data: 2015-07-14     dodał:

Gdzie szukać pomocy, gdy wiatr zniszczył bocianie gniazdo albo co robić, gdy z gniazda wypadnie pisklę – odpowiedzi na te m.in. pytania można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną dedykowaną bocianom infolinię obsługiwaną przez Fundację Przyrodniczą "pro Natura".


Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł