Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
Eko Odkrywcy już po raz czwarty
data: 2016-09-09     dodał:

Wystartowała już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska naturalnego. Zwycięzcy otrzymają granty pieniężne z przeznaczeniem na realizację zgłoszonych projektów ekologicznych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest zastosowanie technologii w nauce przyrody i ochronie środowiska.


Czytaj więcej»

W ekologicznej taksówce z Chopinem
data: 2016-08-16     dodał:

Do końca sierpnia osoby podróżujące ekologicznymi taksówkami EcoCar mogą posłuchać podczas jazdy muzyki Fryderyka Chopina. Akcja promująca twórczość kompozytora towarzyszy 12. Międzynarodowemu Festiwalowi „Chopin i jego Europa”.


Czytaj więcej»

Biologia Campbella. Najpopularniejsza na świecie książka do nauki o przyrodzie!
data: 2016-04-21     dodał:

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE


Czytaj więcej»

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 3
data: 2015-12-23     dodał:

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Eko Odkrywcy, w której wzięło udział blisko 120 placówek z całej Polski. Granty finansowe o łącznej wartości 30 tys. zł trafiły do 10 zespołów, których projekty badawcze internauci uznali za najciekawsze. Nagrodę dodatkową w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę otrzymał Zespół Szkół we Wrzosowej.


Czytaj więcej»

Więcej czasu dla Eko Odkrywców
data: 2015-11-09     dodał:

Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu grantowego Eko Odkrywcy został przedłużony. Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe mogą rejestrować swoje ekologiczne projekty do 23 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 000 zł.


Czytaj więcej»

Nadchodzą Eko Odkrywcy 3
data: 2015-09-03     dodał:

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.


Czytaj więcej»

Ogólnopolska bociania infolinia
data: 2015-07-14     dodał:

Gdzie szukać pomocy, gdy wiatr zniszczył bocianie gniazdo albo co robić, gdy z gniazda wypadnie pisklę – odpowiedzi na te m.in. pytania można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną dedykowaną bocianom infolinię obsługiwaną przez Fundację Przyrodniczą "pro Natura".


Czytaj więcej»

Polska straciła pozycję lidera w Europie pod względem liczby bocianów
data: 2015-05-29     dodał:

Liczba bocianów w Polsce spada. Dziś żyje u nas tylko 45 tysięcy par. To o 15-20 procent mniej niż dziesięć lat temu. Wiele bocianów możemy jednak uratować choćby zbierając sznurki z pól – przypominają Grupa Energa i Towarzystwo „pro Natura”. Warto o tym pamiętać 31 maja, przy okazji Dnia Bociana.

 

 


Czytaj więcej»

#KochamPolskąPrzyrodę
data: 2015-05-28     dodał:

Polsko! Ojczyzno maja!  Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.
Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną
Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,
Szeroko nad Wisłą rozciągnionych;
Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,
Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem;
Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała,
Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała,
A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą.


Czytaj więcej»

Jeleniak - Mikuliny
data: 2015-01-13     dodał:

Jedną z atrakcji przyrodniczych na Górnym Śląsku jest niewątpliwie rezerwat ornitologiczny Jeleniak - Mikuliny. Położony w okolicy Lublińca koło małej miejscowości Piłka w nadleśnictwie Koszęcin


Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł