Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
Nadchodzą Eko Odkrywcy 3
data: 2015-09-03     dodał:

Od 7 września można zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie.


Czytaj więcej»

Ogólnopolska bociania infolinia
data: 2015-07-14     dodał:

Gdzie szukać pomocy, gdy wiatr zniszczył bocianie gniazdo albo co robić, gdy z gniazda wypadnie pisklę – odpowiedzi na te m.in. pytania można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną dedykowaną bocianom infolinię obsługiwaną przez Fundację Przyrodniczą "pro Natura".


Czytaj więcej»

Polska straciła pozycję lidera w Europie pod względem liczby bocianów
data: 2015-05-29     dodał:

Liczba bocianów w Polsce spada. Dziś żyje u nas tylko 45 tysięcy par. To o 15-20 procent mniej niż dziesięć lat temu. Wiele bocianów możemy jednak uratować choćby zbierając sznurki z pól – przypominają Grupa Energa i Towarzystwo „pro Natura”. Warto o tym pamiętać 31 maja, przy okazji Dnia Bociana.

 

 


Czytaj więcej»

#KochamPolskąPrzyrodę
data: 2015-05-28     dodał:

Polsko! Ojczyzno maja!  Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.
Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną
Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,
Szeroko nad Wisłą rozciągnionych;
Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,
Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem;
Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała,
Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała,
A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą.


Czytaj więcej»

Jeleniak - Mikuliny
data: 2015-01-13     dodał:

Jedną z atrakcji przyrodniczych na Górnym Śląsku jest niewątpliwie rezerwat ornitologiczny Jeleniak - Mikuliny. Położony w okolicy Lublińca koło małej miejscowości Piłka w nadleśnictwie Koszęcin


Czytaj więcej»

Polska przyroda w rozdzielczości full HD
data: 2012-08-31     dodał:

Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).


Czytaj więcej»

Duchy pierwotnego lasu
data: 2012-08-13     dodał:

Tajemniczy, niewidoczny, rzadko uchwytny - tak można w skrócie opisać Puszczyka Uralskiego, będącego mieszkańcem pierwotnych, karpackich lasów.


Czytaj więcej»

Prima aprilis
data: 2012-08-13     dodał:

1 kwiecień 2012 roku, niedziela. W głowie mam załamania pogody, które miały miejsce kilka dni wcześniej. Już po zimie, ale na Podkarpaciu opady śniegu dawały się jeszcze we znaki. Pomyślałem, że padający śnieg i wiosenne kwiaty to może być mieszanka, która zdecyduje o jakimś ciekawym ujęciu. Prognozy pogody sugerowały, że taki plan może się udać…


Czytaj więcej»

Z pazurem w tle
data: 2012-07-31     dodał:

Wakacje sprzyjają wędrówkom - dalszym lub bliższym, po górach i nizinach, w miejsca mniej lub bardziej dzikie. W zależności od wycieczkowych preferencji możemy spotkać się z różnymi gatunkami ptaków. I tak na przykład przemierzając rozległe górskie połoniny oraz hale mamy możliwość natknięcia się na Siwerniaka, którego nazwa łacińska nawiązuje do kształtu tylnego pazura.


Czytaj więcej»

O burzach i nie tylko…
data: 2012-07-28     dodał:
Burza powstaje w momencie, gdy wypiętrzy się chmura cumulonimbus. Jednak oczywiście nie każda daje wyładowania.

Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com