Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb
Magurskie potoki
data: 2012-07-27     dodał:

Każdy ma chyba takie miejsce w którym najchętniej fotografuje. Dla mnie takim miejscem jest Magurski Park Narodowy i jego okolice…


Czytaj więcej»

Czajka czasem się nie czai
data: 2012-07-21     dodał:

Czajki zawsze kojarzą mi się z nadejściem wiosny – są jednymi z pierwszych ptaków, które powracają do nas z zimowisk. Nad łąkami i polami można wówczas zobaczyć ich charakterystyczne loty i usłyszeć niepowtarzalny głos wydawany przez te ptaki (mój kolega mówi, że przypomina mu to dźwięki ze starych gier komputerowych). Do tej pory oglądałem je tylko z daleka, aż do piątkowego popołudnia…


Czytaj więcej»

Mój sąsiad żuraw
data: 2012-07-19     dodał:

Zazwyczaj już w połowie marca słychać ich donośne głosy, a przy odrobinie szczęścia można zobaczyć, jak dostojnie spacerują po pobliskich łąkach, szukając czegokolwiek, co nadawałoby się do zjedzenia. Apetyty mają duże.


Czytaj więcej»

Puławska (nie)pustynia
data: 2012-07-19     dodał:

Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.


Czytaj więcej»

Spotkanie z pustułkami.
data: 2012-07-18     dodał:
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...

Czytaj więcej»

Grzegorz Leśniewski w CKF Stylowy!
data: 2012-07-17     dodał:

Przez puszcze i bagna, przez puszcze i chaszcze, przez niesamowity świat fotografii przyrodniczej w poniedziałek 9 lipca przeprowadził nas Grzegorz Leśniewski. Wystawa fotografii oraz pokaz diaporam odbyły się w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu dzięki współpracy tejże placówki i Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Całość stała na naprawdę wysokim poziomie.


Czytaj więcej»

Jak kielich, jak puchar, choć grzyb ...
data: 2012-07-08     dodał:

Pierwszy raz znalazlam się w tym zakątku nad Wartą około  2007-2008 roku i tylko przejrzenie wszystkich starych zdjęć pomogłoby mi odtworzyć datę pierwszej tam bytności … Zauroczyło mnie to miejsce na kilka sposobów: urokliwą ścieżką w bliskości rzeki Warty, bardzo ciekawym jej starorzeczem, pięknym łęgiem z udziałem wierzb i topól, a także wspaniałymi drzewami – dębami o rozmiarach pomnikowych, z których sporo było oznakowanych jako pomnik przyrody, do tego wszystkiego wspaniałymi o sporej średnicy kłodami dębowymi leżącymi tam i poddawanymi wpływom wód rzecznych - widoczne było, że podczas wezbrań rzeki Warty niektóre kłody, choć potężne, są przenoszone siłą wody …. A do tego wszystkiego jeszcze kłodami wiązu …..


Czytaj więcej»

Pinthaeus sanguinipes - rozbójnik świata pluskwiaków.
data: 2012-07-03     dodał:
Bohater niniejszego artykułu to dla mnie bardzo szczególny gatunek pluskwiaka. Nie dość, że rzadki, to na dodatek ciekawy pod względem trybu życia. Nie zawsze jednak możemy wiedzieć, że mamy z nim do czynienia, na pierwszy rzut oka przypomina bowiem innego pluskwiaka, pospolitą tarczówkę rudonogą (Pentatoma rufipes) ;)

Czytaj więcej»

Nasz rodzimy koliber.
data: 2012-07-02     dodał:

"Michał, przyjeżdżaj, kolibra mam w ogrodzie!" Takie telefony ostatnimi czasy odbierałem już dwa razy.


Czytaj więcej»

Ryś...następne udokumentowane stanowisko
data: 2012-07-01     dodał:

Wczoraj otrzymałem zdjęcie od naszego leśnika Andrzeja Książka, który jadąc rano do pracy spotkał i udokumentował dorosłego kocura rysia.


Czytaj więcej»

 «    1  2  3  4  5    » 
Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com