Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Magurskie potoki

data: 27.07.2012     dodał: Bartosz Dubiel

Każdy ma chyba takie miejsce w którym najchętniej fotografuje. Dla mnie takim miejscem jest Magurski Park Narodowy i jego okolice…Ostoja Magurska to głównie kompleksy leśne. Te chętnie przecinane są leśnymi potokami tworzącymi malownicze kaskady. To właśnie tam powstaje większość moich zdjęć płynącej wody i detali z nią związanych.

Na obrzeżach Magurskiego Parku Narodowego znajduje się miejscowość Folusz. Przez Folusz przepływa potok Kłopotnica, który  od dłuższego czasu chętnie fotografuję, najczęściej jesienią oraz zimą. Jesienią wirujące w wodzie liście pozwalają urozmaicić zdjęcia a odcienie czerwieni i żółci nadają im charakteru. Zima z kolei to dla mnie czas poszukiwań ciekawych lodowych form. Uzbroiwszy się w spostrzegawczość, na potokach można odnaleźć odrealnione, lodowe formy.

Bardzo ciekawym fotograficznie miejscem w rejonie są tzw. Ruskie Wodospady, znajdujące się nieopodal miejscowości Pielgrzymka. Najbardziej okazale prezentują się, gdy poziom wody jest podwyższony – wtedy to wyglądają naprawdę imponująco. Bardzo fotogeniczny jest również tzw. „Wodospad Magurski”. Ten siedmiometrowy pomnik przyrody znajduje się na strumieniu, który spływa z Kosińskiej Góry, w rejonie wsi Folusz. Wodospad ten podczas suszy nie wygląda okazale, nabiera jednak wyrazu podczas wzmożonych opadów.

Wszystkie te miejsca są mało znane, aczkolwiek bardzo atrakcyjne i fotogeniczne. Zachęcam więc do eksploracji górskich potoków okolic Magurskiego Parku Narodowego.

 

 

Tekst i zdjecia: Bartosz Dubiel
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera magda rżana2012-07-28 22:40

uch!!!


avatar usera Bartek Nosarzewski2012-07-28 07:03

gratulacje :)


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-27 22:18

Teraz widzę zdjęcia są bardzo malownicze.


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-27 22:08

...pojawiły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a raczej czarodziejskiego palca admina :-). Dzięki. Nie zawiodłem się!


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-27 21:40

Bartek, bardzo chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć z miejsc, o których piszesz. Zapowiada się bardzo ciekawie!


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-27 20:17

Z tej strony nie znam parku. Byłam w okolicy Krempnej wrażenie na mnie zrobiło bobrowisko. Bobry zrobiły sobie imponującą sieć ze stawów.


Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł