Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Więcej czasu dla Eko Odkrywców

data: 09.11.2015     dodał: Łukasz Bardyszewski

Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu grantowego Eko Odkrywcy został przedłużony. Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe mogą rejestrować swoje ekologiczne projekty do 23 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 000 zł.Konkurs Eko odkrywcy jest skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest zachęcenie przedstawicieli młodego pokolenia do poznawania zmian zachodzących w przyrodzie, zwiększanie świadomości ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw. Z uwagi na duże zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin zgłaszania projektów do 23 listopada 2015 roku.

Adresaci konkursu:
Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe lub wychowawcze i organizacje pozarządowe. Można zgłaszać wiele projektów w następujących grupach wiekowych:
a) przedszkola i klasy podstawowe 1-3,
b) klasy podstawowe 4-6, klasy gimnazjalne 1-3 oraz klasy szkół średnich.

Zadanie konkursowe:
Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół i wspólnie z opiekunem grupy opracować ciekawy projekt badawczy. Powinien on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania.

Nagrody:
- dziesięć zwycięskich zespołów otrzyma 3 tys. zł na realizację projektów.
- jeden z finałowych projektów otrzyma nagrodę specjalną w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 tys. zł
- opiekunowie zwycięskich projektów otrzymają 2-letni zapas kapsułek do prania Persil
- każda z placówek ma szansę na odwiedziny Rafała Kosika – ambasadora konkursu i zarazem jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży.

Jak zgłosić projekt?
Prace konkursowe należy zgłaszać do 23 listopada br., wypełniając formularz na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Uczestnicy znajdą tam również regulamin konkursu oraz prezentację ze wskazówkami pomagającymi wypełnić formularz.

Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 roku.


Organizatorami konkursu są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł