Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

W ekologicznej taksówce z Chopinem

data: 16.08.2016     dodał: Łukasz Bardyszewski

Do końca sierpnia osoby podróżujące ekologicznymi taksówkami EcoCar mogą posłuchać podczas jazdy muzyki Fryderyka Chopina. Akcja promująca twórczość kompozytora towarzyszy 12. Międzynarodowemu Festiwalowi „Chopin i jego Europa”.Firma taksówkowa EcoCar nawiązała współpracę partnerską z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Dzięki temu przez najbliższe dwa tygodnie jej pasażerom będą towarzyszyły podczas jazdy dźwięki wyjątkowych utworów kompozytora. Przemierzanie ulic Warszawy i Trójmiasta umili m.in. Mazurek, Etiuda Rewolucyjna, Walc cis-moll czy Polonez As-dur. Osoby, którym rozbrzmiewająca w taksówkach muzyka szczególnie przypadnie do gustu mogą też wziąć udział w konkursie. Jego zwycięzcy otrzymają podwójne bilety na koncerty odbywające się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin i jego Europa”. EcoCar dysponuje własną, jednorodną flotą maksymalnie dwuletnich i ekologicznych aut. 

 

- To już kolejna akcja promująca muzykę klasyczną, w którą angażuje się EcoCar. Dlatego z przyjemnością rekomendujemy taksówki korporacji osobom odwiedzającym Muzeum Fryderyka Chopina oraz uczestniczącym w organizowanych przez nas wydarzeniach – mówi Adelina Kumor, Kierownik Działu Marketingu i PR z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. – Wielu pasażerów z pewnością rozpozna utwory kompozytora, dla innych może to być fantastyczny początek przygody z jego wyjątkową muzyką – dodaje Adelina Kumor.

 

Utworów Chopina można było posłuchać w hybrydowych samochodach EcoCar także w ubiegłym roku, podczas XVII Konkursu Chopinowskiego. – Nietypowa jak na taksówki muzyka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów – mówi Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A. - Wielu z nich nie kryło zdziwienia, ale odbiór był niemal zawsze pozytywny. Dlatego akcje popularyzujące kulturę z pewnością jeszcze nie raz zawitają do naszych taksówek – dodaje.
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł