Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Ptaki morskie a ptaki gorskie

data: 08.11.2018     dodał: Katarzyna Duszak

W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. Na Pomorzu najczęściej przebywają ptaki wodne zazwyczaj mewy np. mewa śmieszka, mewa żółtonoga, mewa srebrzysta, mewa pospolita. Dodatkowo w Pieninach mieszkają mewy żółtonogie. Są jeszcze biegusy, łabędzie nieme, kormorany czarne, ohary.Czasami na zimę przylatuja łyski.  Przebywają zazwyczaj na morzu w strefie przybrzeznej lub na plaży. Żywią się rybami,głównie fladrami oprócz chleba czy chrupkow. 

W mieście zazwyczaj są wrony, kawki, gołębie pocztowe, sroki. Żywią się zazwyczaj pieczywem lub same w śmietnikach.

W lesie mieszkają często na Pomorzu dzięcioły i sojki. Natomiast w Beskidach, a dokładnie w Beskidzie Śląskim, przebywają najczęściej sierpnia, sikorki, kosy, rudziki, gile, zieby lub dzwonce. Żywią się głównie w karmikach serem żółtym, ryżem. 

Również na Pomorzu i w Beskidach lub Pieninach mieszkają kaczki krzyżówki. Żywią się głównie pieczywem. 

Prawdopodobnie gatunki ptaków zależą od regionu ich występowania. 
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł