Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Ptaki morskie a ptaki gorskie

data: 08.11.2018     dodał: Katarzyna Duszak

W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. Na Pomorzu najczęściej przebywają ptaki wodne zazwyczaj mewy np. mewa śmieszka, mewa żółtonoga, mewa srebrzysta, mewa pospolita. Dodatkowo w Pieninach mieszkają mewy żółtonogie. Są jeszcze biegusy, łabędzie nieme, kormorany czarne, ohary.Czasami na zimę przylatuja łyski.  Przebywają zazwyczaj na morzu w strefie przybrzeznej lub na plaży. Żywią się rybami,głównie fladrami oprócz chleba czy chrupkow. 

W mieście zazwyczaj są wrony, kawki, gołębie pocztowe, sroki. Żywią się zazwyczaj pieczywem lub same w śmietnikach.

W lesie mieszkają często na Pomorzu dzięcioły i sojki. Natomiast w Beskidach, a dokładnie w Beskidzie Śląskim, przebywają najczęściej sierpnia, sikorki, kosy, rudziki, gile, zieby lub dzwonce. Żywią się głównie w karmikach serem żółtym, ryżem. 

Również na Pomorzu i w Beskidach lub Pieninach mieszkają kaczki krzyżówki. Żywią się głównie pieczywem. 

Prawdopodobnie gatunki ptaków zależą od regionu ich występowania. 
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com