Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Bliskie spotkanie.

data: 07.06.2012     dodał: Administrator wortalu

Szukając natchnienia na przykładowy tekst w dziale "Wasze wiadomości" przypomniałem sobie pewną historię sprzed czterech lat z udziałem mojego dobrego kolegi Grzegorza Janika. Zadzwoniłem i popędziłem co sił w nogach, żeby prosić o zdjęcia z tamtego wyjątkowego spotkania. Nie było problemu - zgrane fotki już na mnie czekały...Wrzesień to jedna z piękniejszych pór roku, kiedy warto wybrać się w Tatry. W miarę przewidywalna pogoda, wakacyjnych turystów w japonkach brak, cisza i spokój.

Właśnie ten okres jest dla Grzegorza idealny do fotografowania tatrzańskiej przyrody. Wyruszył z myślą o "zrobieniu" kilku pejzaży jednak w pewnym momencie, w okolicach Hali Gąsienicowej, został zatrzymany na szlaku wraz z grupką innych turystów przez strażnika parku, który poprosił o chwilę cierpliwości. Po chwili okazało się, że do szlaku zbliża się niedźwiedź a raczej niedźwiedzie! Kilka sekund później było już pewne, że to samica z dwoma młodymi. Jak wspomina Grzesiek, kosodrzewina aż falowała, gdy miśki przez nią przemykały. Wrażenie było niesamowite. Z tego bliskiego spotkania powstało kilka zdjęć, które z entuzjazmem mogłem zobaczyć po raz pierwszy właśnie cztery lata temu. 

Zdjęcia niedźwiedzi chyba się nie zestarzały, warto czasem odkurzyć tak ciekawą historię i spojrzeć na to całe zdarzenie z sentymentem. Wszystkim życzę takich spotkań ale tylko pod jednym warunkiem - że będą bezpieczne. Bezpieczne, bez ingerencji w dziką przyrodę, bez zbytniej nachalności, z wyczuciem i rozwagą!

 

Grzegorz Janik jest właścicielm zakładu fotograficznego FOTO-MIX w Wadowicach.

Adres strony: www.fotowadowice.pl

Zdjęcia wykoanano aparatem Canon EOS - 1DsMarkII i obiektywem Canon 70-200/2.8
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Przemek Kumorek2012-06-06 21:54

Jestem pewien, że się uda. Trochę cierpliwości i będziesz miał zdjęcia jak marzenie Radku!!!


avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-06-06 21:07

Niedźwiedź to chyba jedno z najbardziej pożądanych zwierząt przez fotografów przyrody (niestety nie tylko)ja nie miałem jeszcze tej przyjemności no ale wszystko przede mną :) a spotkanie godne pozazdroszczenia.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł