Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Buszujący w trawie

data: 24.06.2012     dodał: Mariusz Strusiewicz

Letnie wieczory są wypełnione najróżniejszymi dźwiękami. Jednym z autorów wieczornych głosów jest średniej wielkości ptak z rodziny chruścieli Derkacz (Crex crex). Ptak którego bardzo trudno zaobserwować ale bardzo łatwo usłyszeć. Jego charakterystyczne "der der"  (stąd jego Polska nazawa) jest bardzo dobrze słyszalne na trawiastych łąkach.
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-06-25 18:02

Niedaleko mojego rodzinnego domu (właśnie na przedsionku Bieszczadów) od jakiś kilku lat derkał sobie Derkacz i co roku miał gniazdo ..w tym roku zamieszałem go sfotografować. Niestety spóźniłem się bo trawiastą łąkę przecina dość ruchliwa droga w sumie to jedna z głównych drug na Bieszczady..niestety zginą pod kołami pędzącego auta:( od tego czasu jego głos przepadł i już go nie słyszę:(


avatar usera Mariusz Strusiewicz2012-06-24 19:24

Oj w bieszczadach ciężko o przepiórkę ale postaram się :-)


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-06-24 19:00

Chyba jeszcze większym wyzwaniem jest inny autor wieczornych głosów - przepiórka. Nie spotkałem się chyba jeszcze z dobrymi zdjęciami tego gatunku wykonanymi w naturze w naszym kraju. A więc Mariusz - do roboty ;-)


avatar usera Przemek Kumorek2012-06-24 18:29

Kapitalne ujecie derkacza. Skubańca słyszałem ale nigdy nie widziałem!


Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł