Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Ryś...następne udokumentowane stanowisko

data: 01.07.2012     dodał: Krzysztof Tomasiak

Wczoraj otrzymałem zdjęcie od naszego leśnika Andrzeja Książka, który jadąc rano do pracy spotkał i udokumentował dorosłego kocura rysia.Naprawdę należy się cieszyć, że populacja rysia w Dolinie Popradu jest tak liczna. Nie ma tygodnia abyśmy nie otrzymywali od pracowników z terenu czy też od mieszkańców informacji o tropach, śladach ich bytowania albo widzianych osobnikach. Szacujemy, że w Paśmie Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej (oczywiście zasięg terytorialny naszych rysi obejmuje również tereny po stronie słowackiej) występuję 14-18 rysi. 
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Hanna Żelichowska2012-08-03 21:39

Bardzo się cieszę. Podobno jest już w Polsce 200 tych pięknych ssaków.
W ramach WWF wspomagam reintrodukcję rysi na Mazurach. Więcej o rysiach można poczytać tutaj: http://www.wwfpl.panda.org/co_robimy/gatunki_glowna/rys/


avatar usera Waldemar Krasowski2012-07-26 11:00

Znajomy z Krynek (Podlasie) sfotografował tego roku rysia niemal w swoim ogrodzie - przechadzał się pod ogrodzeniem w odległości 6m od fotografującego!


avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-07-02 18:29

Ryś to zwierze legenda ..nigdy go nie widziałem i wydaje mi się tak nieosiągalny jak smoki z baśni. CUDNE KOCIAKI


avatar usera magda rżana2012-07-02 11:49

czują się dobrze, mają spokój, sa u siebie....super....


avatar usera Michał Piekarski2012-07-02 10:10

Wspaniałe wiadomości! U nas w Beskidze Śląskim, też co raz więcej zwierza. I rysi, i wilków, a także pojawiają regularnie niedźwiedzie. Jest radość :)


avatar usera Barbara Kudławiec2012-07-02 06:19

bardzo dobre wieści! cudnie jest obserwować bezpośrednio albo czytać, jak na naszych oczach odbudowuje się populacja tego pięknego zwierzaka!


avatar usera Romuald Mikusek2012-07-01 23:40

Czyżby "Ryś z Doliny Roztoki"?


avatar usera Przemek Kumorek2012-07-01 21:11

Świetna informacja, pozytywna!!! Cieszmy się, że ryśki mają się dobrze. Zwłaszcza na tak pięknym terenie. Mam nadzieję, że zobaczę w końcu tego kocura.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł