Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Nasz rodzimy koliber.

data: 02.07.2012     dodał: Michał Piekarski

"Michał, przyjeżdżaj, kolibra mam w ogrodzie!" Takie telefony ostatnimi czasy odbierałem już dwa razy.Odkąd moja przygoda fotograficzna rozpoczęła się, marzyłem o sfotografowaniu naszego "kolibra" - fruczaka gołąbka. Nazwę ma finezyjną co najmniej tak bardzo jak swój fruczakowy lot. Zachowaniem i sposobem lotu do złudzenia przypomina kolibry, rozmiarami też pewnie jest nie wiele mniejszy. Telefony, które w fruczakowych sprawach odbierałem raczej ignorowałem, gdyż kto bym jechał nie raz kilkanaście km fotografować zawisaka, bo do tej grupy właśnie nasz gołąbek należy.

Na moje szczęście, we wczorajsze popołudnie, bardzo upalne popołudnie, upajałem się promieniami słońca na tarasie, kiedy to coś przemknęło mi między kwiatami lawendy. Ani chwili się nie zastanawiałem i wyparowałem po sprzęt. Na takiego malca zmuszony byłem użyć nie lada armaty, a i bez telekonwertera się nie obeszło.

Kilka serii wykonałem, na więcej niestety ów "ptaszek" nie pozwolił, gdyż poleciał gdzieś do sąsiada. Mam nadzieję, że jeszce do mnie wpadnie, a ja będe przygotowany :)
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera magda rżana2012-07-02 22:59

Przemek posadź lawendę i werbenę....a będzie Ci dane...dziwadełko lubi takie kwiatki...


avatar usera Przemek Kumorek2012-07-02 22:58

Nigdy nie widziałem skubańca. Przypominam sobie jednak pewną relację telewizyjną sprzed kilku lat, gdzie głośno było o kolibrach na działce u jakiegoś mało zorientowanego człowieka.


avatar usera magda rżana2012-07-02 22:36

mamo.....jakieś dziwadełko lata po balkonie.....i siedzi na lawendzie...kilka lat temu tak zakomunikował mi syniu.....dziwadełko upodobało sobie moją werbenę, przylatywało co roku z głośnym furkotem....lubiliśmy go obserwować.....z niecierpliwością czekam na foty!


Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł