Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Nasz rodzimy koliber.

data: 02.07.2012     dodał: Michał Piekarski

"Michał, przyjeżdżaj, kolibra mam w ogrodzie!" Takie telefony ostatnimi czasy odbierałem już dwa razy.Odkąd moja przygoda fotograficzna rozpoczęła się, marzyłem o sfotografowaniu naszego "kolibra" - fruczaka gołąbka. Nazwę ma finezyjną co najmniej tak bardzo jak swój fruczakowy lot. Zachowaniem i sposobem lotu do złudzenia przypomina kolibry, rozmiarami też pewnie jest nie wiele mniejszy. Telefony, które w fruczakowych sprawach odbierałem raczej ignorowałem, gdyż kto bym jechał nie raz kilkanaście km fotografować zawisaka, bo do tej grupy właśnie nasz gołąbek należy.

Na moje szczęście, we wczorajsze popołudnie, bardzo upalne popołudnie, upajałem się promieniami słońca na tarasie, kiedy to coś przemknęło mi między kwiatami lawendy. Ani chwili się nie zastanawiałem i wyparowałem po sprzęt. Na takiego malca zmuszony byłem użyć nie lada armaty, a i bez telekonwertera się nie obeszło.

Kilka serii wykonałem, na więcej niestety ów "ptaszek" nie pozwolił, gdyż poleciał gdzieś do sąsiada. Mam nadzieję, że jeszce do mnie wpadnie, a ja będe przygotowany :)
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera magda rżana2012-07-02 22:59

Przemek posadź lawendę i werbenę....a będzie Ci dane...dziwadełko lubi takie kwiatki...


avatar usera Przemek Kumorek2012-07-02 22:58

Nigdy nie widziałem skubańca. Przypominam sobie jednak pewną relację telewizyjną sprzed kilku lat, gdzie głośno było o kolibrach na działce u jakiegoś mało zorientowanego człowieka.


avatar usera magda rżana2012-07-02 22:36

mamo.....jakieś dziwadełko lata po balkonie.....i siedzi na lawendzie...kilka lat temu tak zakomunikował mi syniu.....dziwadełko upodobało sobie moją werbenę, przylatywało co roku z głośnym furkotem....lubiliśmy go obserwować.....z niecierpliwością czekam na foty!


Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł