Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

"Obrazy natury"

K&T
data: 16.07.2012
Codziennie obserwujemy piękne zjawiska i spektakle w przyrodzie. Często próbujemy zatrzymać te chwile na dłużej. Obrazy i dźwięki natury uzupełniają się tworząc spójną całość. Właśnie to chcemy pokazać...


 

      Ja i Ty, każdy z nas jest istotą rozumną. Na ziemi pojawiliśmy się około 200 000 lat temu a już potrafiliśmy zakłócić życie tu panujące. Ptaki, ssaki… każdy gatunek odgrywa na ziemi jakąś rolę. Nie ma niczego zbędnego ani szkodliwego. Lecz to nieprzewidywalność przyrody sprawiała, że życie na ziemi jest ciężkie. Dlatego postanowiliśmy ją sobie podporządkować. Dziś trudno wyobrazić sobie ile dzięki temu straciliśmy. Pozostałości przyrody, jakie możemy obserwować, to dziedzictwo, które powinniśmy otoczyć największą ochroną.

 

      Wszystko co nas otacza  - rzeka, drzewo, zwierzę - jest cząstką każdego z nas a banalne spotkania z nimi bywają nietypowe i ujmujące. Tam gdzie budzi się słońce i wstaje nowy dzień a świat jest „Zaklęty w kropli” rosy, wystarczy się schylić a odnajdujemy całkowicie inny, magiczny i wręcz nierealny obraz naszej ziemi.

 

      Wychodząc wieczorami możemy oglądać najpiękniejsze spektakle natury, których żadna telewizja nie jest w stanie pokazać. Stworzenia o niesamowitym wyglądzie wielkości paznokcia a nawet mniejsze, często budzą skrajne fobie. „Łowcy traw” - pająki w obiektywie - w dużym powiększeniu wyglądają jak stworzenia nie z tej ziemi.

 

       Wchodząc lekko w las, tuż „Nad strumykiem”, możemy odkrywać klejnot Polskich rzek - zimorodka. Wszystko to może zobaczyć każdy z nas na terenach takich, gdzie łączą się ziemia, woda i życie. Miejsca, które można zobaczyć tuż za skrzyżowaniem, w miejskim parku czy z dala od siedlisk ludzkich są ogólnodostępnymi zakątkami naszego kraju. Lecz czy Ty je także dostrzegasz?

                                                 

                                     K&T


 

 

"Obrazy natury" to seria skałdająca się z krótkich filmów ukazujacych piękno polskiej przyrody. Autorzy cyklu przemierzają różne środowiska, mniej lub bardziej dostępne, często tuż obok nas.

 

Przedstawiamy krótki zwiastun, a już 22 lipca o godzinie 20:00 pokażemy pierwszy odcinek serii. Kolejne bedą ukzaywać sie w każdą następną niedzielę o tej samej godzinie.

 

Mamy nadzieję, że "Obrazy natury" będą kolejną ciekawą propozycją na łamach naszego portalu, która zainteresuje wszystkich miłośników polskiej przyrody.

 

Zapraszamy do oglądania! 

 

.
Galeria

fot. K&T
fot. K&T
fot. K&T

fot. K&T
fot. K&T
fot. K&T

fot. K&T

Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Bartek Nosarzewski2012-07-23 22:00

sam juz od jakiegos czasu rozmyslam o nabyciu kamery , jednak to co innego niz fotografia , swietne chyle czola .


avatar usera Jolanta Otro2012-07-23 20:42

Sama przyjemność oglądania..Gratulacje dla autora się należą
i to duże :)


avatar usera Przemek Kumorek2012-07-17 16:03

Obejrzałem kilka razy. Obrazy przepiękne, muzyka powaliła mnie na kolana. Całość zamknięta trochę w ponad 2 minuty. Widać i czuć pasję...


avatar usera Michał Twardowski2012-07-17 10:22

Magia w obrazie i dźwięku zaklęta...


avatar usera magda rżana2012-07-16 21:51

boskie....cudne.....e tam.....brak mi słów.....:o)))..................cuuuuuuuuuuuudo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-16 19:51

Niesamowite! Gratuluję :)


avatar usera Krzysztof Tomasiak2012-07-16 19:47

Gratuluję pomysłu, wykonania i wrażliwości jak płynie z ekranu...fantastyczne obrazy...


avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-07-16 18:39

niebywałe, niecodzienne, niepowtarzalne i wywołuje u mnie dreszcz...tak określę ten artykuł no i czekam na 1 odcinek serii :)


Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł