Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Fotopułapki - kolejna odsłona

Mariusz Nędzyński
data: 23.07.2012
Mariusz Nędzyński – leśnik z zawodu i filmowiec z zamiłowania. Obrazy, których jest świadkiem, gromadzi od lat w swojej rozrastającej się filmotece. Już za kilka dni podzieli się z nami nigdzie niepublikowanym materiałem filmowym pochodzącym z fotopułapek, które ukrywa w sobie tylko znanych, bieszczadzkich ostępach…


Kontynuujemy nasz cykl dotyczący fotopułapek. Tym razem robimy kolejny krok do przodu i w najbliższą środę zaprezentujemy film, który powstał dzięki zastosowaniu tej właśnie techniki. Jego wyjątkowość ma dodatkowy wymiar, ze względu na rzadkich bohaterów. Możemy nie tylko ich rozpoznać, ale także podpatrzeć ich naturalne zachowania.


Autorem tych ujęć i końcowego montażu jest Mariusz Nędzyński, leśnik ze Stuposian i mieszkaniec Mucznego, w bieszczadzkiej gminie Lutowiska. Jak sam mówi, jego pasja do filmowania „zrodziła się z potrzeby pokazania niedowiarkom tego, co widywał w lesie i wynikała poniekąd z braku talentu do opowiadania”. Dla nas to być może lepiej… Jego ujęcia filmowe wykorzystywane były w cyklu „Sto tysięcy bocianów” oraz w filmie „Bieszczadzki Park Narodowy”. Obok filmowania zwykłą kamerą, od niedawna stosuje dobrej jakości kamery – fotopułapki.


Z jakim efektem? Przekonamy się już w środę 25 lipca o godzinie 20:00.
Galeria

Na zdjęciu: Mariusz Nędzyński
Fotopułapka: Mariusz Nędzyński

Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-07-24 16:05

Jeszcze nie widziałem filmu a już czuję że będzie niebywały i wzbudzi mnóstwo moich i nie tylko moich emocji :)


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-24 14:13

Mariusz to wyjątkowy człowiek, który tworzy wyjątkowe rzeczy. Oglądając jego film z fotopułapek miałem ciarki na plecach. Takiej plejady rzadkich gatunków i w takich ujęciach nigdy wcześniej nie widziałem. Gorąco polecam.


avatar usera Krzysztof Sarapata2012-07-24 14:12

Świetna sprawa. To wymaga wielu wyrzeczeń, ale wiem ze jest to coś co kochasz. To jak wspinaczka albo latanie paralotnią-nie ważne gdzie, zawsze wyzwala się adrenalina i emocje z tym związane. Być tak blisko natury, że niemal zasiadasz z wilkiem do stołu-coś nieprawdopodobnego. Czekam na filmowa relację.


avatar usera Bartek Nosarzewski2012-07-23 22:02

czekam !!!!!


avatar usera magda rżana2012-07-23 20:44

niecierpliwie czekam na kolejne wieści....


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-23 20:23

Czekam z niecierpliwością :).


avatar usera Andrzej Rej2012-07-23 20:12

Zapowiada się ciekawie.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł