Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Fotopułapki - kolejna odsłona

Mariusz Nędzyński
data: 23.07.2012
Mariusz Nędzyński – leśnik z zawodu i filmowiec z zamiłowania. Obrazy, których jest świadkiem, gromadzi od lat w swojej rozrastającej się filmotece. Już za kilka dni podzieli się z nami nigdzie niepublikowanym materiałem filmowym pochodzącym z fotopułapek, które ukrywa w sobie tylko znanych, bieszczadzkich ostępach…


Kontynuujemy nasz cykl dotyczący fotopułapek. Tym razem robimy kolejny krok do przodu i w najbliższą środę zaprezentujemy film, który powstał dzięki zastosowaniu tej właśnie techniki. Jego wyjątkowość ma dodatkowy wymiar, ze względu na rzadkich bohaterów. Możemy nie tylko ich rozpoznać, ale także podpatrzeć ich naturalne zachowania.


Autorem tych ujęć i końcowego montażu jest Mariusz Nędzyński, leśnik ze Stuposian i mieszkaniec Mucznego, w bieszczadzkiej gminie Lutowiska. Jak sam mówi, jego pasja do filmowania „zrodziła się z potrzeby pokazania niedowiarkom tego, co widywał w lesie i wynikała poniekąd z braku talentu do opowiadania”. Dla nas to być może lepiej… Jego ujęcia filmowe wykorzystywane były w cyklu „Sto tysięcy bocianów” oraz w filmie „Bieszczadzki Park Narodowy”. Obok filmowania zwykłą kamerą, od niedawna stosuje dobrej jakości kamery – fotopułapki.


Z jakim efektem? Przekonamy się już w środę 25 lipca o godzinie 20:00.
Galeria

Na zdjęciu: Mariusz Nędzyński
Fotopułapka: Mariusz Nędzyński

Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-07-24 16:05

Jeszcze nie widziałem filmu a już czuję że będzie niebywały i wzbudzi mnóstwo moich i nie tylko moich emocji :)


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-24 14:13

Mariusz to wyjątkowy człowiek, który tworzy wyjątkowe rzeczy. Oglądając jego film z fotopułapek miałem ciarki na plecach. Takiej plejady rzadkich gatunków i w takich ujęciach nigdy wcześniej nie widziałem. Gorąco polecam.


avatar usera Krzysztof Sarapata2012-07-24 14:12

Świetna sprawa. To wymaga wielu wyrzeczeń, ale wiem ze jest to coś co kochasz. To jak wspinaczka albo latanie paralotnią-nie ważne gdzie, zawsze wyzwala się adrenalina i emocje z tym związane. Być tak blisko natury, że niemal zasiadasz z wilkiem do stołu-coś nieprawdopodobnego. Czekam na filmowa relację.


avatar usera Bartek Nosarzewski2012-07-23 22:02

czekam !!!!!


avatar usera magda rżana2012-07-23 20:44

niecierpliwie czekam na kolejne wieści....


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-23 20:23

Czekam z niecierpliwością :).


avatar usera Andrzej Rej2012-07-23 20:12

Zapowiada się ciekawie.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Ptaki morskie a ptaki gorskie
W Polsce wystepuje wiele gatunków ptaków. 
Czytaj więcej»
Rośliny górskie a rośliny nadmorskie
W Polsce roślinność jest bardzo różnorodna. Rośliny rosnące w Karpatach trochę różnią się od roślinności nadmorskiej. 
Czytaj więcej»

»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!»Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy»Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł